Itt található a Kutir Kalendárium azok számára, akik tudatosabban szeretnék tervezni a napjaikat azok természetének figyelembe vételével, illetve néhány szép kép azok számára, akik szeretnék otthonukba csempészni a keleti kultúra világát, szimbológiáját.

Az utazás egyik legizgalmasabb része számunkra mindig az új kultúrák megismerése, egy-egy új hely felfedezése, ismerkedés a helyi lakosokkal művészekkel és a lehetőség hogy egy picit az ő szemükön keresztül szemléljük a világunkat. Minden utazásról spirituális és materiális emlékekkel térünk haza, a helyi piacokon és kis boltokban rengeteg olyan dologra lehet lelni, amit itthon nem találunk meg. A globalizáció terjedésével egyre több helyen tömeggyártású cikkek veszik át a helyi kézművesek, művészek által készített csodás dolgokat. A mi célünk elhozni a világ egy pici szegletét itthonra is, ezzel is támogatva azokat a családokat, művészeket, kézműveseket, akik alkotásaikkal olyan sok szép emléket hoztak az életünkbe. Segíteni nekik hogy tovább folytassák mesterségüket és a fenntartsák az országuk, népük hagyományait hogy még sok évig szerezhessenek örömöt az utazóknak, zarándokoknak.

Bemutatjuk partnereinket:

Surendra egyike a művészeknek, aki megalkotta a kézzel festett, részletekben gazdag mandalákat, thangkákat, amelyeket az oldalunkon megtalálhattok. Pokharában találkoztunk először 2010-ben, azóta már Kathmanduban is van boltja ahol gyönyörű alkotások közül lehet válogatni. A másik képen egy művésztársa épp egy Kalachakra mandalát fest.

Egy csipetnyi Kelet

Buddha yantra 18x18cm

2,200 Ft (Nettó: 1,732 Ft)

Kiszerelés: 1 darab

21 készleten

Tetszik, megosztom:

Buddha yantra (18*18 cm, fényes karton)

Ha a Vasztu Shásztra, azaz az indiai térrendezés szentírásait nézzük, akkor 3 szabályra lehetne azt mondani, hogy „Na, ezek a legfontosabb alapjai az egész rendszernek!” Ebből az egyik az, hogy észak és kelet legyen nyitottabb, mint a dél és nyugat, észak-kelet legyen nyitott és tiszta, valamint a dél-nyugati sarok/falazat legyen derékszögű.

Ha a Vasztu Shásztravasztu beosztás, azaz az indiai térrendezés szentírásait nézzük, akkor 3 szabályra lehetne azt mondani, hogy „Na, ezek a legfontosabb alapjai az egész rendszernek!”:

  1. észak és kelet legyen nyitottabb, mint a dél és nyugat
  2. észak-kelet legyen nyitott és tiszta
  3. a dél-nyugati sarok/falazat legyen derékszögű

Ez persze a mi általunk használt közép-európai építészet elveivel nem egyezik, főként a passzív házaknál, mégis otthonuk északi területének nyitottsága nagyon fontos az adott területen élő hölgyek szempontjából és az anyagiak viszonylatában is.

Sokszor látni azt házaknál, lakásoknál, hogy az északi terület zárt, vagy pl. azt, hogy ikerházaknál az északra zárt délre nyitott felei az épületeknek sokkal kellendőbbek a fordított verziónál, azaz a délre zárt és északra nyitottaknál. A magyar építészek zöme azt vallja délen legyen minden nyitott, hogy minél több napsütést élvezzen a lakás/ház, illetve nyugaton is legyen sok ablak, ajtó, hogy a délutáni napsugarakat is becsaljuk a házba. Így tehát nagy valószínűséggel problémás illetve energia hiányos lehet az északi és nyugati területe az otthonunknak.

Ezt zöld színek használatával, utólagos ablaknyitással, vagy légies, könnyű zöld növények telepítésével lehet ellensúlyozni, vagy akár egy fantasztikus zöld Buddha yantra felhelyezésével az északi falunkra.

Forrás: Bhakti Kutir, Buddha születésének a napja

Reviews

There are no reviews yet.

Legyen az első, aki értékeli “Buddha yantra 18x18cm” terméket

Kedves Vásárlóink! Weboldalunk a következő néhány napban fejlesztés alatt áll. Ha bármilyen hibát vagy problémát tapasztalnak megrendelésük leadásakor, kérjük, jelezzék nekünk, hogy segíthessünk! Köszönjük a megértést és türelmüket!

Honlapunk cookie-kat használ a látogatói igény maximális kiszolgálása érdekében. Az oldal használatával Ön elfogadja a cookie-k használatát ezen a webhelyen.